Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Artykuły

Zdalne posiedzenia Rad Dyscyplin Naukowych w Akademii WSB

Akademia WSB z powodzeniem wykorzystuje możliwości pracy zdalnej także w ramach bieżącej działalności wszystkich Organów Uczelni. W minionym tygodniu za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej odbyły się posiedzenia Rad Dyscyplin Naukowych Akademii WSB,  podczas których procedowano wnioski dotyczące postępowań doktorskich i habilitacyjnych.

czytaj więcej o Zdalne posiedzenia Rad Dyscyplin Naukowych w Akademii WSB

Wideokonferencja Kół Naukowych Akademii WSB

W dniu 31 marca 2020 r. dr Marcin Lis – Prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem oraz Katarzyna Rycerz – Pełnomocnik Rektora ds. stypendiów poprowadzili dla Członków Kół Naukowych Akademii WSB wideokonferencję, podczas której poruszone zostały tematy związane z edukacją on-line oraz aktywnością w projektach badawczych. Rzetelnie przedstawiony został temat wsparcia dla  Studentów, którym stan zagrożenia epidemicznego przejściowo utrudnił sytuację życiową. Student Akademii WSB może ubiegać się o specjalną zapomogę: SPRAWDŹ

czytaj więcej o Wideokonferencja Kół Naukowych Akademii WSB

Uwaga! Bezpłatne porady prawne w formie zdalnej!

Szanowni Studenci, Doktoranci, Słuchacze,

 

wobec wielu problemów i wątpliwości natury prawnej, jakie pojawiają się w związku z epidemią COVID-19 informujemy, że Zespół Obsługi Prawnej Akademii WSB udziela w formie zdalnej bezpłatnych porad prawnych. Porady związane są z obecną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną. Obejmują w szczególności: prawo pracy - uprawnień pracowników i pracodawców, w tym prawa do zasiłków i innych świadczeń, formy pomocy przewidzianej tzw. "tarczą antykryzysową".


Zapytania można zgłaszać do 15 maja 2020 r. na adres: porada-COVID@wsb.edu.pl

 

Zapytania powinny dotyczyć jedynie spraw związanych z obecną sytuacją epidemiczną.

czytaj więcej o Uwaga! Bezpłatne porady prawne w formie zdalnej!

Czy nauka rzeczywiście nie ma płci?

O odwadze, odpowiedzialności, relacjach pomagających budować efektywne zespoły i szczęśliwe życie w Wysokich Obcasach opowiedziała dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.

czytaj więcej o Czy nauka rzeczywiście nie ma płci?

Uwaga! Bezpłatne wsparcie psychologiczne!

Szanowni Studenci, Doktoranci, Słuchacze,

 

Praca zdalna, brak kontaktu ze znajomymi i rodziną, brak spotkań towarzyskich, a nawet brak możliwości wyjścia na spacer i – w wielu przypadkach - strach przed zakażeniem – to wszystko powoduje, że nasze zdrowie psychiczne w czasie pandemii może znacznie ucierpień. Sytuacja jest dla wszystkich nowa, tym bardziej budzi lęk. Ponadto nie wiemy, jak długo będziemy trwać w takim stanie zawieszenia. Nie każdy jest w stanie sobie sam z tym wyzwaniem poradzić. Mając świadomość tego, że nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne ma znaczący wpływ na naszą kondycję fizyczną, również na odporność uruchomiliśmy dla naszych studentów, słuchaczy i doktorantów wsparcie psychologiczne. Rozmowa z psychologiem będzie przeprowadzana w formie telefonicznej lub zdalnej - przy zachowaniu pełnej poufności.

czytaj więcej o Uwaga! Bezpłatne wsparcie psychologiczne!

 

Nasi partnerzy