Wokół zapomnianych słów i zapomnianych znaczeń

Czym była prza? Czy całować to ‘stawać się całością’? Jaki sens miało kiedyś wyrażenie cały i zdrowy? Co ma wspólnego księżyc z księdzem? W czasie wykładu zostaną zaprezentowane ciekawe, często już zapomniane, słowa, a także dzieje ich znaczeń. Słuchacze poznają losy wyrazów oraz ich związek z naszym życiem.

Wykład poprowadzi dr hab. Katarzyna Kłosińska – językoznawca, pracownik naukowy na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, popularyzatorka wiedzy o języku (audycje „Co w mowie piszczy?”, emitowane od 2004 r. na antenie III Programu Polskiego Radia), rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej, biegły sądowy, od 1999 r. – sekretarz naukowy Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

Foto: Sylwia Rudolf