Wojska specjalne Rzeczpospolitej. Od Cichociemnych do elity NATO

Jak kształtowały się współczesne wojska specjalne? Jakie czynniki wspierały, a co blokowało rozwój Cichociemnych, „atomowych” komandosów I batalionu szturmowego, jednostki GROM i wojsk specjalnych. Zasady selekcji i szkolenia współczesnych wojsk specjalnych oraz kluczowe misje i ich znaczenie dla bezpieczeństwa Rzeczpospolitej.

gen. dyw. (rez.) dr inż. Roman Polko – komandos, dwukrotny dowódca elitarnej jednostki GROM, doktor zarządzania. Kierował zagranicznymi misjami wojennymi i stabilizacyjnymi. Doradzał Prezydentowi Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawach zwalczania terroryzmu i bezpieczeństwa. Był zastępcą Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Doradza menedżerom i kadrze kierowniczej czołowych polskich i zagranicznych firm i korporacji w kwestiach przywództwa, budowania zespołu i rozwiązywania sytuacji kryzysowych. Maratończyk, triathlonista, uczestnik charytatywnych meczów Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.  Współautor i autor książek: „Gromowładny”, „GROM w działaniach przeciwterrorystycznych”, „Armia instrukcja obsługi”, „RozGROMić konkurencję”, „Szefologika, czyli logika szefowania”, „Bezpiecznie już było”.