Odyseja kosmiczna 2050. Czego będziemy się bać w połowie XXI wieku

Bogaci, wiecznie młodzi, piękni i zdrowi. Obsługiwani przez armię służących robotów i wożeni samochodami bez kierowców. Oddychający czystym powietrzem. Podziwiający na żywo niegdyś wymarłe gatunki. Podróżujący na wakacje na Księżyc bądź Marsa. Tacy – według optymistycznych scenariuszy przyszłości mają być ludzie około 2050 roku.

Co jednak, jeśli coś pójdzie „nie tak”? Bogactwo zostanie zarezerwowane wyłącznie dla garstki wybranych? Zamiast lekarstw – powstaną wirusy? A roboty, zamiast nas bronić i nam usługiwać, staną się naszymi panami? Co jeśli stworzymy na Ziemi piekło, przed którym nie da się uciec nawet na Marsa?
Świat roku 2050. Zagrożenia, wyzwania, kondycja człowieka i nowe przywództwo.

dr Paulina Polko

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Doktoranckiego Collegium Civitas i Instytutu Studiów Politycznych PAN (kierunek: socjologia). W 2010 roku obroniła doktorat o oligarchicznej monarchii oświeconej w systemie demokratycznym na przykładzie Włoch pod rządami Silvia Berlusconiego. Pracowała jako dziennikarka m.in. w “Życiu” i wydawnictwie Axel Springer Polska, współpracowała z miesięcznikiem “Unia & Polska”. Pracowała także jako analityk w Gabinecie Prezydenta Warszawy, Kancelarii Prezydenta RP i Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, gdzie odpowiadała także za redakcję kwartalnika “Bezpieczeństwo Narodowe”. Obecnie pracownik Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.