Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Odyseja kosmiczna 2050. Czego będziemy się bać w połowie XXI wieku

Marzec 13 | 11:3012:30

Szczegóły

Marzec 13
11:30–12:30

Sala: 223


Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Zygmunta Cieplaka 1c
Dąbrowa Górnicza, 41-300 Polska
Zapisz się na wydarzenie Zapisz się na wydarzenie

Bogaci, wiecznie młodzi, piękni i zdrowi. Obsługiwani przez armię służących robotów i wożeni samochodami bez kierowców. Oddychający czystym powietrzem. Podziwiający na żywo niegdyś wymarłe gatunki. Podróżujący na wakacje na Księżyc bądź Marsa. Tacy – według optymistycznych scenariuszy przyszłości mają być ludzie około 2050 roku.

Co jednak, jeśli coś pójdzie „nie tak”? Bogactwo zostanie zarezerwowane wyłącznie dla garstki wybranych? Zamiast lekarstw – powstaną wirusy? A roboty, zamiast nas bronić i nam usługiwać, staną się naszymi panami? Co jeśli stworzymy na Ziemi piekło, przed którym nie da się uciec nawet na Marsa?
Świat roku 2050. Zagrożenia, wyzwania, kondycja człowieka i nowe przywództwo.

dr Paulina Polko

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Doktoranckiego Collegium Civitas i Instytutu Studiów Politycznych PAN (kierunek: socjologia). W 2010 roku obroniła doktorat o oligarchicznej monarchii oświeconej w systemie demokratycznym na przykładzie Włoch pod rządami Silvia Berlusconiego. Pracowała jako dziennikarka m.in. w “Życiu” i wydawnictwie Axel Springer Polska, współpracowała z miesięcznikiem “Unia & Polska”. Pracowała także jako analityk w Gabinecie Prezydenta Warszawy, Kancelarii Prezydenta RP i Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, gdzie odpowiadała także za redakcję kwartalnika “Bezpieczeństwo Narodowe”. Obecnie pracownik Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Organizator

Email:
info@wsb.edu.pl
Strona internetowa:
wsb.edu.pl

Miejsce

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
Zygmunta Cieplaka 1c
Dąbrowa Górnicza, 41-300 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
wsb.edu.pl

Biuro XIV Festiwalu Nauki

Akademia WSB Ul. Cieplaka 1c 41-300 Dąbrowa Górnicza


Koordynatorzy XIV Festiwalu Nauki: mgr Anna Giertler Tel. 32 295 93 15 agiertler@wsb.edu.pl

mgr Michał Pawlak tel. 32 295 93 96 mpawlak@wsb.edu.pl