Kradzież tożsamości w sieci Internet – zagrożenia, konsekwencje, bezpieczeństwo użytkownika

Najczęstszym scenariuszem oszustw dokonywanych za pośrednictwem sieci Internet jest kradzież tożsamości celem maskowania działań sprawcy. Z technicznego punktu widzenia kradzież tożsamości w sieci Internet może mieć różny charakter, może polegać na posługiwania się nie swoimi danymi osobowymi, albo przybierać formę wykorzystania adresu IP bez wiedzy i zgody jego właściciela. O formach kradzieży tożsamości oraz metoda unikania zagrożeń opowie dr Krystian Mączka.

dr inż. Krystian Mączka

specjalista w zakresie przestępczości teleinformatycznej, biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej, wykładowca akademicki (m.in. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury), ekspert Biura Ekspertyz Sadowych Fundacji „Ubi societas,ibi ius”.