“Galaktyki” – projekcja filmowa w obserwatorium astronomicznym

Szkoła Podstawowa nr 16 w Dąbrowie Górniczej

Konopnickiej 56

Szkolne Obserwatorium Astronomiczne – MLK
Dąbrowskie Koło Miłośników Astronomii i Astronautyki im. St.R. Brzostkiewicza zaprasza na:

Projekcję filmową „Galaktyki”   (44 min.)

Galaktyki są podstawowymi komórkami, z których skłąda się Wszechświat. Różnią się one od siebie budową, liczbą skupionych gwiazd, wiekiem, wielkością, kolorem emitowanego światła i wieloma innymi cechami sprawiającymi, że nie ma dwóch takich samych galaktyk. Układ Słoneczny wchodzi w skład galaktyki zwanej przez nas Drogą Mleczną. Skupia ona około 100 miliardów gwiazd i liczy sobie 12 miliardów lat. Twórcy filmu starają się znaleźć odpowiedzi na pytania, w jaki sposób powstały galaktyki i jaka czeka je przyszłość.

Prowadzący:
Dariusz W. Nelle

Konstruktor astronomicznych przyrządów obserwacyjnych; twórca Dąbrowskiego Koła Miłośników Astronomii i Astronautyki im. St. R. Brzostkiewicza oraz Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego; propagator budowy Dąbrowskiego Planetarium.

Szkoła Podstawowa nr 16 w Dąbrowie Górniczej
Konopnickiej 56